Ana Sayfa Saç Ekim Merkezi Saç Ekimi Sorular

Saç Ekimi Sorular

216
0
Saç Ekimi Sorular
Saç Ekimi Sorular

Saç dökülmesi yaşayan ve bu durumdan rahatsız olan kişiler için saç ektirme yaptırmaya karar verirler. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler genelde saç dökülmesi olan bölgenin saçsız görüntüsünden rahatsız olmaktadırlar. Fiziken bu görüntüden rahatsız olan kişiler için saç ekimi kişinin psikolojisini düzeltir ve yaşama sevincini arttırır. Saç ekimi yaptıracak olan kişi için operasyon ile ilgili saç ekimi sorular vardır. Bu soruların cevabını alabilmek için saç ekimini yapacak olan doktor ile operasyon öncesi görüşülüp soruların cevapları alınmalıdır.

Saç Ekimi İle İlgili Ençok Sorulan Sorular

Saç ekimi dış görünüşü etkileyen ve dış görünüşünden memnun olmayan kişilerin yaptırdığı bir işlem olduğu için saç ekimi sorular çok fazladır. Saç ekimi ile ilgili ilk akla gelen soru saç ekimi operasyonunun maliyetidir. Saç ekimi operasyonunun maliyeti için net bir rakam verilememektedir. Saç ekimi yapılacak bölgenin alanı ve kullanılacak saç ekimi tekniği bu maliyeti etkileyen iki önemli kriterdir. Saç ekimi yapıldıktan sonra tekrar saç dökülmesi olur mu sorusu cevabı en çok merak edilen sorudur. Saç ekimi profesyonel bir saç ekimi merkezinde ve konusunda uzman bir doktor yapılması saç ekiminden sonra tekrar dökülme yaşanmamasının ilk şartıdır. Saç ekiminden sonra gerekli özeni gösterilir gerekli kontroller yapılırsa saç ekilen bölgede saç kökleri tutunacak ve saç çıkacaktır. Saç ekiminde farklı saç ekim yöntemleri kullanılmaktadır. Saç ekimi yapılacak kişinin saç kökü yapısına göre saç ekimi yöntemi belirlenir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer ve Ağrı Olur mu?

Saç ekimi operasyonun süresi saç ekimi sorular içinde en çok sorulan sorulardan biridir. Saç ekimi operasyonunun süresi saç ekimi yapılacak alanın genişliğine göre değişmekle beraber ortalama süre 4 saat ile 6 saat arasında değişmektedir. Operasyon lokal anestezi ile gerçekleştirilen bir operasyondur. Anestezi sayesinde saç ekimi sırasında herhangibir acı ya da ağrı sözkonusu değildir. Operasyon sonrasında ilk üç gün hafif ağrı olabilir. Bu ağrı için doktor tarafından verilen ağrı kesici kullanılabilir. Ağrının şiddeti günlük hayatı etkileyen bir ağrı değildir. Saç ekimi yaptıran kişi ertesi günü günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.