Ana Sayfa Protez Saç Protez Saç Nedir?

Protez Saç Nedir?

152
0
protez-sac

Sebebi fark etmeksizin, bir sorundan kaynaklanan saç kaybı yaşamış olan kişilere uygulanmakta olan bir işlem, protez saç nedir sorusuna verilebilecek en basit yanıt olabilir. Bölgesel veya ciddi olarak ortaya çıkan saç kayıplarına çözüm için alanında uzman kişiler özel olarak tasarlanmış operasyonlar içerisinde, alt yapı içeriklerinde tül ya da poly bölümler yer almaktadır. Tamamen uzmanın el işçiliğinin yer aldığı bu müdahalede, saç kökleri tek tek tığlama adı verilen yöntem ile düğümlenir. Bu işlemin sonucunda bireye özel olarak oluşturulan üniteler yer alır. Bu sayede tekrardan çıkış sağlayan saçlara, dilendiği gibi boya, maşa, fön ve düzleştirici gibi işlemler de uygulanabilmektedir. Protez saç, operasyona giren kişinin birebir kendi saç rengine göre ayarlanmakta ve hiçbir farka ortam yaratmamaktadır.

Kimsenin Fark Edemeyeceği Kadar Profesyonel İşlem: Protez Saç

Aynı zamanda bu uygulama ile saçlar, herhangi bir merkezi hat kullanılarak yapılmadığı için de istenilen yöne taranabilme rahatlığı sağlamaktadır. Protez saç nedir sorusuna verilebilecek en güzel yanıtları, saç sorunu yaşayan kişilerin vermesi mümkündür. Bu işlem sırasında yer alan üniteler, kişinin cilt rengini alarak, fark edilmelerinin de önüne geçmektedir. Protez saç tedavisinde son zamanlarda çok sayıda alternatif seçeneğin karşımıza çıktığını söylemek mümkün olmaktadır. Bu tür tedavilerin başarıya ulaşmasında profesyonel bir ekibin işin içerisinde olması şarttır.

Protez Saç İle Kalıcı ve Kesin Çözüm

Protez saç nedir sorusunu soranların, genellikle saç ekimi ile karıştırma durumları da söz konusudur. Özellikle son zamanlarda başvurulan popüler bir uygulama olmasının sebebi de, saç nakli yaptıran kişilerin ya da herhangi bir saç ekiminde bulunan kişilerin, bu işlemler sırasında hem çok acı çekmesi hem de üstüne üstlük bu acının boşuna çekilmiş olmasıdır. Bu işlemlerin ardından memnun kalmayan kişiler, hem kendilerini daha iyi hissedebilmek, hem operasyon sonrasındaki kötü görüntünün oluşmaması için protez saç yöntemine başvurmaktadırlar. 2 saat kadar kısa sürede gerçekleşen bu işlemler, hem kişilere özgüven aşılamakta hem de kalıcı ve kesin çözümlerle hayatının geri kalanını saçsızlık sorunu ile geçirmemektedirler