Ana Sayfa Protez Saç Kemoterapi Protez Saç

Kemoterapi Protez Saç

258
0
kemoterapi-protez-sac

İnsan saçı yaşayan bir organizma olduğu için, büyüme döneminden sonra zamanla eski canlı halini kaybederek dökülür. Her insan için bu durum aynı hızla gelişmez. Bazılarında dökülmeler kellik boyutuna vararak kişiyi rahatsız edici bir hale gelir. Kötü hava şartları, sağlıksız beslenme, kullanılan ilaçlar ve stres gibi etkenlerden dolayı bazı saçlar zamanından önce dökülür. Bu zorunlu hastalık dönemlerinde, son yıllarda en çok kullanılan yöntem protez saçtır. Herkese uygulama kolaylığı sayesinde tercih edilen kemoterapi protez saç, kişinin kendi saçından alınması dolayısıyla doğal bir görünüm kazandırır. Bu sebeple hastalıklarda en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır.

Kemoterapi sonrası saçları dökülen

Kemoterapi gibi vücudun dengesini alt üst eden tedavi uygulamalarından sonra, saçları dökülen kişiler için bu yöntem oldukça kullanışlıdır. Bu hastalarda yapılan protez saç eklemeleri psikolojilerini olumlu etkileyerek iyileşme sürecini hızlandırır. Kemoterapi döneminde güçlü bir psikolojinin bulunması tedavi sürecini olumlu yönde etkilemektedir. Bu kapsamda protez saç kullanmak mantıklı bir tercih olarak değerlendirilmektedir.

Çağımızın Hastalığı Kanser ve Protez Saç

Kaliteli ve doğal bir protez saç üretmek için 2-3 aylık bir süreç gerekiyor. Dökülme olmadan alınan saçlar sayesinde bu süreçte hastaya uygun kendi saçından protez yapmak daha kolay oluyor. Böylece hastalar kemoterapi protez saç için erken hareket ederek saçsız kalmamış oluyorlar. Motivasyonu yüksek olan hastanın toparlanma süreci azalmış oluyor. Protez saçların günümüzde doğal bir görünüme sahip olması; sıklıkla tercih edilmesinin ana nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır.

Protez Saç Ekim Merkezleri

Eğer tedavi başladıktan sonra protez saç için karar verdiyseniz merkezlerin elinde kaliteli saç protezleri bulunuyor. Bu sebeple saç protez için hastalar tedavinin her aşamasında merkezlerine güvenle başvurabilirler. Böylelikle hastalığın her evresinde doğal görünümlü protez saçlara kavuşurlar. Uzun yıllar, medikal alanda kullanılan malzemeler tercih edildiği için kemoterapi protez saç, tedavi esnasında hastaya zarar vermez. Türkiye’de kanser hastalığının tedavisini yapan pek çok doktor, radyoterapiden önce hastalarına protez saç yaptırmaları önerir. Protez saçlar, her yaştaki hastaya rahatlıkla uygulanır. Zaten tedavinin bitiminden 2 ay sonra saçlar yeniden uzamaya başlar.