Ana Sayfa Protez Saç Ek Saç

Ek Saç

390
0
Ek Saç
Ek Saç

İnsanların yaşamında güzellik denilen olgu son derece büyük bir önem arz ediyor ve güzellik kavramının içinde de belli başlı unsurlar var. İşte bu olgulardan bir tanesi de yumuşak, doğru kesilmiş, parlak, kişiye yakışan gür, ten rengine ve yaşına uygun renkte olan saçlardır. Ama öyle bir zaman gelir ki ister istemez ek saç gereksinimi ortaya çıkar.

Kimler Ek Saça Gerek Duyar?

Neden insanlar ek saç gereksinimi duyar sorusunun yanıtı elbette bellidir. İnsanların belli bir nedenden ötürü saçlarının bir kısmının ya da tamamının dökülmesi ve kellik gibi hiç istenmeyen bir durum ile karşılaşılması.

Erkekler için belli bir yaş ve dönemden sonra daha sıklıkla görülen bir durum olmakla beraber kadınlarda da dönem dönem saçlarda dökülme, azalma gibi istenmeyen saç kayıpları yaşanmaktadır.

Hatalı ve saç yapısına uygun olmayan şampuan ve saç kremlerinin kullanılması en temel saç dökülmesi faktörleri arasındadır. Bir diğer neden saçların sürekli olarak işleme girmesidir. Yine kullanılan bazı ilaçlar, hormonsal dengesizlikler, kansere bağlı ortaya çıkan durumlar ve elbette yaş faktörü saç dökülmelerine sebep olur. Anemi, karaciğer problemleri de saç azalmasına yol açan faktörler arasındır. Ayrıca aşırı sıcak suyla saçların yıkanması da saçları doğrudan etkiler.

İşte tüm bu ve buna benzer durumlarda saç ekilmesi kaçınılmaz hale gelir. Bazen belli bir bölgeye ( alın gibi) bazen tüm kafaya saç ekme işlemi uygulanabilmektedir. Günümüzde saç ekimi için kullanılan saçın azlığına, çokluğuna vb. diğer durumlara göre farklı faktörler vardır. Keza kadınlar ve erkekler de uygulamada farklılıklar vardır.

Ek Saç Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Her nasıl ve ne nedenle olursa olsun ek saç son derece önemli olan bir uygulamadır. Bu işlem yaptırılmaya karar verilirken belli başlı hususlara dikkat edilmelidir. Bunların en başında saçın neden döküldüğü belirlenmeli ve sonrasında doktor uygun görür ise böyle bir karar verilmelidir. İşin para kısmı en son düşünülmesi gereken husustur. Burada önemli olan işinin uzmanı, doğru tekniği uygulayacak olan kişilerden hizmet alınmasıdır. Hizmet alınacak kişi ve/veya kurumun referanslarına mutlaka dikkat edilmeli ve incelenmeli, sonra nihai karar verilmelidir.