Ana Sayfa Saç Ekim Merkezi Saç Ekimi Sonuçları

Saç Ekimi Sonuçları

569
0
Saç Ekimi Sonuçları
Saç Ekimi Sonuçları

Erkeklerde daha çok görülen saç dökülmesi sonucu erkekler saç ekimi ile bu sorundan kurtulmaktadır. Saç ekimi saç köklerinin güçlü olduğu bölgeden alınıp saç dökülmesi olan bölgeye aktarılmasıdır. Saç ekimi yapıldıktan sonra olumlu saç ekimi sonuçları alabilmek için iyi ve profesyonel saç ekimi merkezinde bu işlemin yapılması gerekmektedir. Konusunda uzman bir doktor ve ekibi tarafından hijyenik ortamda yapılan saç ekimi operasyonundan sonra ortalama bir ay süre ile doktorun söylediği konulara dikkat etmekte fayda vardır.

Saç Ekimi Sonuçlarını Etkileyen Faktörler

Saç ekimi yaptıran herkesin saç ekimi sonuçlarının aynı olması mümkün değildir. Saç kökü yapısı ve kaf yapısı herkesin farklı olduğu için saç ekiminin sonuçları da kişiden kişiye değişmektedir. Saç ekimi yapılacak bölge ve saç köklerinin alınacağı bölge her kişide farklıdır. Bunun dışında saç ekimi yapılacak kişinin yaşı, yüz yapısı ve saç yapısı ile kronik bir sağlık sorununun olması saç ekiminin sonucunu etkiler.  Saç ekimi operasyonundan önce doktora sağlık sorunları ile eksiksiz bilgi verilmelidir. Operasyon öncesi gerekli tetkikler yapılmakta ve tetkik sonuçlarına göre saç ekimi yapılır. Saç ekiminden sonra özellikle saç yıkama sırasında doktorun önerdiği şampuan kullanılmalıdır. İstenilen ve hayal edilen saç ekimi sonuçları sabırlı ve saç ekilen bölgeye gerekli bakımın yapılıp dikkat edilmesi ile mümkündür.

Saç Ekimi Sonucunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi yaptırmaya karar verildiğinde iyi ve profesyonel bir saç ekimi merkezi seçilmelidir. Saç ekim merkezi ve operasyonu yapacak olan doktor ile önceden görüşme yapılmalı ve daha önce saç ekimi yapılan kişilerin fotoğrafları incelenmelidir. Saç ekimi merkezlerinde saç ekimi operasyonundan önce simülasyon yapılmaktadır. Saç ekimi kişinin yüz yapısına, saç yapısına göre farklılık gösterdiği için saç ekimi simülasyonu saç ekimi sonuçları hakkında fikir vermektedir. Saç ekimi simülasyonu bilgisayar programı ile saç ekimi yapılacak kişinin saç ekimi yapılmış resminin oluşturulmasıdır. Saç ekimi yaptıracak kişinin fotoğrafı özel bilgisayar programı ile saç ekimi yapılmış haline dönüştürülür. Saç ekiminden nasıl sonuç alınacağı ve nasıl bir görüntüye sahip olunacağı ile ilgili en güvenilir görüntü saç ekim simülasyonu ile mümkündür.