Ana Sayfa Saç Ekim Merkezi Saç Ekimi Sonrası

Saç Ekimi Sonrası

288
0
Saç Ekimi Sonrası
Saç Ekimi Sonrası

Saç Ekimi Sonrası

Saç dökülmelerine karşı uygulanan saç ekimi tedavisi ile bu sorundan kurtulmak mümkün olmaktadır. Saç dökülmesi tedavileri FUE, FUT, PRP ve DHİ gibi çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemlerin uygulanması sonrası farklı süreçlerde iyileşme gözlenmektedir. Saç ekimi sonrası yaklaşık olarak 3 ay gibi bir sürede kesin sonuç alınabilmektedir.

Saç ekimi işlemleri ile başarılı bir operasyon ve dikkatli bir süreç yürütülürse saçlarınızın doğal görünümüne yakın bir görünüm elde edilebilmektedir. Kişinin saç durumu, saç kaybı durumu ve uygulanacak tedavi yöntemine göre alınan sonuçlar müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için bu sorunun ortadan kaldırılması artık oldukça kolay bir işlem olarak uygulanmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Saç dökülmesi sorunu yaşayanların operasyon sonrası süreci kişiye göre değişmekle birlikte genel olarak başarılı sonuçlar alınmaktadır. Saç ekimi operasyonu sonrasında iyileşme süreci;

  • İlk 1-2 hafta kabuklanma süreci olarak ifade edilmektedir. Bu aşama sonlanana kadar kabuklanmalar eriyerek kaybolacaktır.
  • Kabuklanmalar döküldükten sonra saçınızda meydana gelen değişimleri görebilir saç köklerinin çıkmaya başladığını fark edebilirsiniz.
  • Sonrasında sok dökülme süreci başlayacaktır. Duruma göre 1 -2 ay devam edecek bir süreçtir.
  • Şok dökülme sürecinin de tamamlanması ile yeni saçlarınıza kavuşmuş olacaksınız.

Görüleceği üzere saç ekimi sonrası yaklaşık 3 – 4 aylık bir süreçte işlem tamamlanmaktadır. Böylece saç seyrekliği veya kellik durumu ortadan kaldırılmış olacaktır.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi tedavisini hizmet kalitesi yüksek ve güvenilir kliniklerde yapılması başarılı bir sonuç için büyük bir etkendir. Ancak süreç sadece bununla halledilebilen bir tedavi değildir. Tedavi sonrası kişinin de dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar aşağıda belirtilmektedir.

  • Saç ekimi işlemi sonrası eğer bandaj kullanmanız gerekiyorsa talimatlara uymalısınız.
  • Kanamaların önünü almak için saçınızı kaşımayın ve 2 – 3 hafta kadar egzersiz, sportif aktivitelerden uzak kalmalısınız.
  • Saç ekimi işlemi sonrası özellikle kabuklanma aşamasında güneşten korunmanız gerekmektedir. Dışarı çıkarken şapka alabilirsiniz.
  • Ameliyattan sonra bikaç gün saçınız için duş başlığı kullanmayın.

Belirtilen hususları gözeterek doktorunuzun tavsiyelerine uymanız saç ekimi sonrası iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır. Bununla birlikte daha operasyonun daha başarılı olması da sağlanacaktır.