Ana Sayfa Saç Ekimi Saç Ekimi Sonrası Yıkama Kaç Gün Sürer?

Saç Ekimi Sonrası Yıkama Kaç Gün Sürer?

224
0
Saç Ekimi Sonrası Yıkama Kaç Gün Sürer ?

Saç ekimi işleminde başarılı sonuç elde edilebilmesi ve yeni ekilmiş olan saçlara kavuşabilmek amacıyla yapılan işlemden sonraki ilk hafta izlenmesi gereken birçok adım vardır. Yıkama işlemi de bu izlenmesi gereken adımlardan biridir ve saç ekim operasyonundan sonra uygulanan bu yıkama işlemi 15 gün boyunca sürdürülür. Saç ekimi sonrasında yapılacak olan yıkama işlemi ile ilgili bilinmesi gereken diğer bilgiler ise şunlardır:

Neden Önemlidir?

Saç yıkama işlemi operasyonun başarılı olabilmesi için oldukça önemlidir. Çünkü yapılan yıkama işlemiyle ciltte oluşan kabuklanmalar temizlenecektir ve saç kökleri sağlıklı bir şekilde uzayabilecektir. Bu bakımdan yıkama işlemi yapılmadığında operasyonun başarılı olması olanaksızdır.

Saç Ekimi Sonrası İlk Yıkama

Operasyon sonrası yapılacak olan ilk yıkamanın öneminden şu şekilde bahsedilebilir:

Saç ekimi sonrasında yapılacak olan ilk yıkamada saç köklerinde oluşan kabuklanmalar temizlenmeye başlayacaktır. Bu durum sayesinde de saç kökleri nefes alabilecektir. Kabuklanmalar dikkatli bir şekilde yıkanmazsa bu durum saç köklerine büyük zarar verir.

İlk yıkama ve daha sonra yapılacak olan yıkamalar ile saç kökleri yerlerine uyum sağlar ve saç beslenmeye başlar. İlk yıkamanın özensiz bir şekilde yapılması saç köklerinin çıkmamasına neden olur. Bu nedenle de ilk yıkama sırasında kurallara uygun bir biçimde yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Saç Ekimi Sonrası Son Yıkama

Son olarak yapılan yıkama işlemi kabukların ortadan kalkmasıyla alakalıdır. Kabuklar tam anlamıyla döküldükten sonra normal yıkamaya geçilir. Bu aşamadan sonra da son olarak masaj süreci başlar ve masaj işlemi losyonlama ile birlikte yıkama işlemi devam ederken yapılır.

Saç Yıkama Kuralları

Saç yıkama işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken kurallar şunlardır:

  • 3. günden önce saçlar yıkanmamalıdır.
  • İlk yıkama yapıldıktan sonra saçlar 15 gün boyunca bir veya iki kez yıkanmalıdır.
  • Yıkama işleminde saça baskı uygulanmamalıdır.
  • Önerilen ürünler haricinde hiçbir ürün kullanılmamalıdır.
  • Losyon kullanımı süresi iyi bir şekilde ayarlanmalıdır.
  • Saçlar ıslak bir şekilde bırakmamalıdır ve saçların kurulama işlemi de çok dikkatli yapılmalıdır.

Tüm bu kurallara uyulduğu takdirde de operasyonun başarılı olmasını sağlamış olursunuz.