Ana Sayfa Saç Dökülmesi Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Ne Kadar Sürer?

Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Ne Kadar Sürer?

145
0
Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Ne Kadar Sürer ?

Saç ekimi işlemleri yaşamda birçok insan için sıklıkla yapılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Birçok farklı sebebe bağlı olarak gelişen bu durum için, saç ekimi gibi oldukça alternatif ve etkin tedavi çözümleri bulunmaktadır.

Saç ekimi tedavisi alan birçok insan, eskiden olduğu gibi yeniden saçlarına kavuşmakta ve bu ölçüde yaşam kalitesini artırmaktadır. Bu durum ise, kişilerde yeniden bir güven duygusu yaratmakta ve yaşamlarına mutlu bir şekilde devam edebilmelerini sağlamaktadır. Saç ekimi tedavisi oldukça titizlik ve hassasiyet gerektiren çalışmalardan biridir.

Bu bakımdan bu tedavinin muhakkak alanında uzman kişilerin gözetiminde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başarıyla uygulanan bir saç ekimi işleminden sonra danışanlar, uygun şekilde yaşamlarına devam edebilmektedir. Her ne kadar zaman içerisinde tedavi sonrası birtakım komplikasyonların oluşması ihtimali bulunsa da, bu durum çoğu zaman geçici olmaktadır. Saç ekimi sonrası şok dökülmenin görünmesi de, karşılaşılan bu etkilerden biridir.

Şok Dökülme Tam Olarak Nedir?

Saç ekimi işlemleri, uzman cerrahi hekimler gözetiminde başarıyla uygulanır. Bu tedavi sürecini ilk aşaması böylelikle tamamlanmış olur. Ancak zaman içerisinde bu saçların etkin bir aktivite kazanması ve istenilen düzeye ulaşması için biraz zamanın geçmesine ihtiyaç vardır.

Şok dökülme olarak bahsedilen olgu genel olarak 2 ya da 3 haftalık bir zaman dilimlerinde ortaya çıkan bir tablodur. Cerrahi işlemler sonrası ekilen saçların dökülmeye başlaması, şok dökülme olarak tarif edilmektedir. Saç ekimi esnasında yapılan işlemlerin niteliği ve kişiye özel unsurların bir araya gelmesiyle bu durumun yaşanması herkese göre bir farklılık gösterebilmektedir.

Şok Dökülme Kötü Bir Durum mudur?

Şok dökülme, birçok saç ekimi işleminde çoğu zaman karşılaşılabilen durumlardan biridir. Bu durum genel olarak yeni ekilen saçların esasında bir dinlenme aşamasına geçtiğinin göstergesidir. Ancak bu konuda özellikle bilinmesi gereken önemli nokta, tüm ekilen saçların her birinin bir anda şok dökülme yaşamamasıdır. Bu durum saç köklerine göre değişir ancak genel olarak farklı zamanlarda meydana gelebilir. Belirtilene göre ilk üç haftadan sonra bu durum yaşanabilmektedir. Tabi her insanda olmamakla birlikte çok tedirginlik gerektirecek bir süreç değildir.

Yeni Saçların Çıkması

Saç ekimi işleminden sonra şok dökülme gerçekleşebilir. Fakat yeni saçların çıkması da tekrar mümkün bir durumdur. Bunun için ihtiyaç olunan süre yaklaşık 2 ya da 3 aylık bir zaman dilimidir. Bu sürelerden sonra kalıcı saçlar yeniden olgunlaşmaya başlar. Devamında ise yaklaşık 1 senelik bir zaman zarfında kişiler, ihtiyaç duydukları güzel saç yapılarına kavuşabilirler.