Ana Sayfa Saç Dökülmesi Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Dökülür Mü?

Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Dökülür Mü?

105
0
Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Dökülür Mü ?

Modern çağ ile birlikte artık birçok hastalığın tedavisi bulunmaktadır. Bu hastalıkların başında saç dökülmesi ve kellik gelmektedir. Hastalar saçlarının sürekli döküldüğünü ve alınlarından başlayarak saçlarının azaldığını belirtmektedirler. Bu duruma da modern çağ ciddi anlamda kalıcı çözüm bulmayı başarmıştır. Yapılan saç ekimi işlemlerinin büyük bir kısmında başarı sağlanmıştır. Ancak bazı özel durumlarda saç dökülmeleri görülmektedir.

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi ameliyatı sonrasında kişiden kişiye farklılık gösterse de hastaların saç derisinde kabuklanma oluşmaktadır. Bu kabuklanma çok normaldir. Kabuklanma olduktan sonra ekilen saçlar ve kabuklar dökülmeye başlayacaktır. Bu kabuklanma ve saçların dökülmesi sürecine ” Şok Dökülme ” adı verilmektedir. Bu sürecin ardından yeniden çıkan saçların oluşması ve deriye tutunması iki buçuk ay kadar sürmektedir.

Bu kısa sürenin ardından saç kökleri yaklaşık 6 ay sonra uzamaya başlar. Bu süre kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Yaklaşık 10. aydan sonra saçların uzama hızı artmaktadır. 1 yıllık bir sürenin ardından saçlar tamamı ile uzar ve kişinin hayatı boyunca görmek istediği harika görüntü oluşur.

Saç Ekimi Ameliyatı Sonrası Dökülme Olur Mu?

Saç ekimi ameliyatlarında başarı oranı çok yüksektir. Yapılan araştırmalara göre ameliyatların %90’lık gibi büyük bir kısmı başarılı geçmektedir. Geriye kalan %10’luk kısımda hastalarının sabırsız davrandıkları ve kafalarına sürekli dokundukları için başarısızlık oluşur. Ameliyat sonrasında hastaların saçları gür ve kaliteli şekilde çıkmaktadır. Yani ameliyat sonrasında büyük oranda saçlarda dökülme olmamaktadır. Bu ameliyat yurt dışında 10 yıldan daha fazla süredir uygulanmaktadır. Ameliyat sonrasında hastaların memnun oldukları yapılan araştırmalarda belirlenmiştir.

Saç Ekimi Ameliyatı Zararlı Mı?

Ameliyatların birçoğu bu denli yüksek oranda başarılı olmamaktadır. Birçok ameliyat sonrası sancılı dönem yaşanmaktadır. Ancak saç ekimi ameliyatı oldukça kolay, acısız ve rahattır. Bunun yanında saç ekimi ameliyatının hiçbir zararı bulunmamaktadır. Ancak hastaların yapmamaları gereken şeyleri yapmaları ve birçok hata yapmalarından dolayı başarısızlık ve yaralar oluşmaktadır. Saç ekimi ameliyatının en önemli aşaması sabırlı olmaktır. Sabırla davranan kişiler hayatlarına gür, estetik ve uzun saçlarla devam etmektedirler.