Ana Sayfa Saç Ekim Merkezi Saç Ekimi – Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç Ekimi – Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

309
0
Saç Ekimi
Saç Ekimi

Saç Ekimi

Görüntümüz için önemli bir etken olan saçlarımız istenmeyen durumlar sonucu dökülme problemleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Öncelikle yaşta meydana gelen ilerleme ve genetik faktörler kaynaklı olmak üzere stres ve yanlış bakım uygulamaları da saç dökülmelerine sebep olabilmektedir. Saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler saç ekimi ile eski görünümlerine kavuşabilmektedir.

Çeşitli sebeplerle başlayabilen saç kaybı önlem alınamazsa saç seyrekliği ve kellik gibi durumlara yol açabilmektedir. Bu soruna ise saç ekim işlemleri ile tedavi sağlanmaktadır. Estetik ve plastik cerrahi alanına giren bu işlem saç kaybı yaşayanların sorunlarına çözüm üretmektedirler. Gelişen teknoloji ile saç ekim yöntemleri de sürekli olarak yenilenmekte ve kullanışlı yöntemler hastalara sunulmaktadır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde oldukça geniş saç ekim tedavisi yöntemleri bulunmaktadır. İnsanların saç kaybından dolayı fiziksel ve psikolojik sorunlarla karşılaşmasını önlemek için çeşitli tedavi yöntemleri geliştirilmiştir.

Henüz saç dökülme aşamasında olanlar için saçların dökülmesini azaltmak veya önlemek için kişinin kendisinden alınan ve saç yenileyici etkisi bulunan proteinler verilerek PRP tedavisi uygulanabilmektedir.

Kişinin saçı bulunuyorsa ense veya şakak bölgelerinden nakledilmek için saç alınabilmektedir. FUT yöntemi olarak bilinen bu saç ekimi tedavisinde saçlar deri ile birlikte alınmaktadır.

Gelişmiş tedavi yöntemlerinden olan FUE ise nakledilecek saçların tek tek alınması işlemin i ifade etmektedir. Bununla birlikte kesik ihtiyacı olmadığından herhangi bir iz bırakmayacaktır.

Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Özellikle erkeklerde sıklıkla görülen saç dökülmeleri ve bununla birlikte gelişen saç seyrekliği, kellik ciddi problem oluşturmaktadır. Kişilerin tarzlarının dahi değişmesine sebep olan bu durum için saç ekim merkezleri başta olmak üzere, hastanelerin ilgili birimleri ve estetik cerrahi hizmeti sağlayan özel kliniklerde de hizmet verilmektedir. Bu hizmetler için en güvenilir ortamlar ise sadece saç ekim hizmeti sağlayan saç ekim merkezleri olmaktadır.

Duruma göre lokal veya genel anestezi ile ameliyathane ortamında gerçekleştirilen operasyonlar birkaç saat içinde tamamlanmaktadır. Saç ekimi işlemleri kişinin saç kaybı durumuna göre genellikle tek seans olmak üzere birkaç seansa da yayılabilmektedir. Doğru açı ve uygun yoğunlukta yapılan işlemler ile doğal bir saç görünümü sağlandığından hizmet aldığınız yer önem kazanmaktadır.