Ana Sayfa Saç Ekimi Fiyatları Saç Ekimi Ortalama Fiyat

Saç Ekimi Ortalama Fiyat

158
0
sac-ekimi-fiyatlari

Saç ekimi gelişen ve talep gören bir sektör olarak yükselmektedir. Bu nedenle işlem fiyatlarına etki eden pek çok farklı unsur olmaktadır. Birbirinden farklı pek çok fiyat aralığı ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bu nedenle saç ekimi ortalama fiyat vermek için öncelikle ücretleri etkileyen faktörlerin belirlenmesi gerekmektedir. Merkez, kullanılan yöntem ve daha birçok unsur etkili olur.

Genel itibariyle fiyat belirlenirken greft sayısı önceliğe alınmaktadır. Bazen seans sayılarına göre de bu yapılabilmektedir. Ekim tekniğinin ne olduğu da fiyat üzerinde etkili olan bir başka faktördür. Genel itibariyle saç ekim ücretinin karşılığı euro bazında değerlendirilmekte olup 1 greft saç kökü fiyatı 1-2 euro arasında seyretmektedir. Ancak kur fiyatları dikkate alındığında bu fiyatlar oldukça pahalı olur. Türkiye bu bakımdan saç ekiminin diğer ülkelere göre daha ucuz olduğu bir yerdir.

Saç Ekim Yöntemine Göre Fiyat Değişiklikleri

Tek bir saç ekim fiyatı konuşmak mümkün değildir. Fiyatı değiştiren unsurlardan bir tanesi de operasyonda kullanılacak yöntemin ne olduğudur. Kişiye en uygun yöntem cerrah tarafından belirleneceği için, merkezlerle görüşüp saç analizlerinin ardından saç ekimi ortalama fiyat almak daha uygun bir yoldur. Saç ekimi fiyatları söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı fiyat seçeneği çıkabilmektedir. Bu seçeneklerin oluşmasında; saç ekiminin yapılacağı alan ve saç ekimi işleminin niteliği en temel belirleyici olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları Araştırılırken Dikkat Edilecek Noktalar

Saç ektirmeye karar veren bir kişi farklı merkezlerle görüşme yaparak kendisine en uygun yeri bulmaya çalışmaktadır. Bu noktada dikkate alması gereken bazı durumlar vardır. Merkezin aşırı düşük ya da yüksek fiyat vermesi temkinli yaklaşmayı gerektirir. Tek seansta 4500 greftin üzerinde ekim yapılması önerilmediğini görüşmelerde akılda tutun.

Türkiye’de yaptırılan saç ekimi ortalama fiyat olarak 1 greft saç kökü için belirlenen miktar 2-3 lira arasında değişmektedir. Bir seans kapsamında 3000 greft saç ekimi gerçekleştirildiği dikkate alındığında 6000 TL civarında bir fiyat ortaya çıkmaktadır. Kel bölgelerin yoğunluğuna göre seans sayısı ve dolayısıyla fiyatlar da artabilmektedir.