Ana Sayfa Saç Ekimi Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi nasıl yapılır?

131
0
sac-ekimi

Son dönemlerin trend estetik operasyonları arasında üst sıralarda yer almaya başlayan saç ekimi, farklı nedenlerle saç dökülme problemi yaşayan insanları bu rahatsızlıklarından kurtarıyor. Hormonal problemler, stres, hastalık, çevresel etmenler ve ilaç kullanımı saç dökülmelerini tetikleyebilmektedir. Peki, bu soruna kalıcı bir çözüm sunan saç ekimi nasıl yapılır? Basit ve kısa süreli bir operasyon oluşu da tercih edilmesinde önemli bir etmendir.

Saç ekimi yapılmadan önce, farklı saç ve saç derisi analizleri gerçekleştirilerek operasyonda nasıl bir yol izleneceği belirlenir. Greft miktarı, bölgesi, ekim yapılacak alan gibi hususlar bu aşamada kesinleştirilir. İşlem sonrası oluşması planlanan yeni saç çizgisinin çizimi oluşturulur. Uygulama lokal yahut sedasyon anestezi ile yapıldığından hasta işlem sırasında ağrı sızı hissetmez.

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

Saç ekimi işleminde farklı metotlar bulunmakla birlikte en uygun yöntemi cerrah belirlemektedir. En çok tercih edilen yöntemlerin başında ise FUE gelmektedir. Bu teknikle operasyon esnasında bir kesik açılması durumu olmaz. Böylece iz kalması gibi bir sorun yaşanmaz. Saç ekimi nasıl yapılır sorusunda ilk aşama greftlerin alınacağı donör bölgenin tespit edilmesidir.

En kaliteli greftlerin olduğu donör bölgeleri arasında kulak arkası ile ense bölgeleri gelir. Bu bölgelerden saç kökleri özel mikromotor aygıtların yardımıyla çıkarılır. Alınan greftlerin kaliteli hale gelmesi için özel solüsyon içinde bekletilmesi gerekir. Tecrübeli bir cerrah işlem sırasında nakil yapılacak bölgeye saçları tek tek ekecektir. Saçlar, doğal görünüm yakalanması için, açısına ve çıkış yönlerine uyum gösterecek şekilde ekilmelidir.

Saç Ekimi Kimlere Yapılır

Saçlarında seyrelme ve dökülme problemi yaşayan herkes bu operasyonu yaptırabilmektedir. Saç ekimi yaptırabilmek için ön koşul ise vücutta yeterli greft sayısının olması gerekliliğidir. Saç ekimi nasıl yapılır sorusunun ardından kimlere yaptırılacağı da merak edilmektedir. Bu işlem doğuştan saçsız kimselere bile kolaylıkla uygulanabilmektedir. Saç ekimi tedavisi profesyonel bir ekibin dahil olması sayesinde başarılı olabilecek bir özelliğe sahip olmaktadır. Bu kapsamda saç ekimi işleminin hem bir ekip hem de teknolojik donanım gerektirdiği gözden kaçmamalıdır.