Ana Sayfa Saç Ekimi Saç Ekimi Fiyatları – Saç Ekim Fiyatları Etkenleri

Saç Ekimi Fiyatları – Saç Ekim Fiyatları Etkenleri

220
0
Saç Ekimi Fiyatları
Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Saç dökülmelerine karşı uygulanan tedavi saç ekimi olmaktadır. Çeşitli sebepler ve yanlış bakım yöntemleri dolayısıyla saç dökülmeleri görülmektedir. Erken önlem alınamaması durumunda süreç saç seyrekliği ve kellik gibi durumlara sebebiyet vermektedir. Özellikle erkeklerde görülen bir durumdur. Kişinin görünümünü değiştirdiği ve olumsuz etkilediği için tedaviye başvurulmaktadır. Saç ekimi tedavilerinin farklı metotları için farklı saç ekimi fiyatları uygulanmaktadır.

Uygulanacak saç ekimi yönteminin belirlenmesi için öncelikle kişinin saç kaybı durumu bilinmesi gerekmektedir. Birçok saç ekim merkezi saç analizleri ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Sonrasında tedavi için gerekli fiyatlandırma hastaya sunulmaktadır.

Saç Ekim Fiyatları Etkenleri

Saç ekimi tedavisi fiyatları için öncelikle uygulanacak tedavi yönteminin bilinmesi gerekmektedir. Saç ekim tedavisi yöntemleri başlıca FUE, FUT, PRP ve DHİ olarak bilinmektedir. Bu yöntemlere göre farklı fiyatlar sağlanmakla birlikte;

  • Hastanın saç kaybı durumu,
  • Hastaya uygulanacak seans,
  • Hastaya uygulanacak tedavi süresi gibi etkenlerde fiyat için değişikliklere sebep olabilmektedir.

Bununla birlikte operasyonun yapılacağı il, saç ekim merkezinin kalitesi ve operasyonu gerçekleştirecek doktora göre de saç ekim fiyatları değişmektedir. Bununla birlikte saç ekimi yöntemleri tedavileri her bütçeye uygun fiyatlarla hastalara sunulmaktadır. Saç ekimi ücretleri 2000 TL ile 10.000 TL arasındadır.

Saç Ekim Fiyatlarında Tedavi Yöntemi Etkisi

Saç ekimi işlemleri ücretleri için en önemli etken uygulanacak tedavi yöntemi olmaktadır. Hastanın saç kaybı durumuna göre belirlenen tedavi yöntemi fiyat içinde belirleyici olmaktadır. Teknolojinin gelişimi ile sürekli olarak yenilenen ve kolaylaşan saç ekimi yöntemleri fiyatları da daha uygun seviyelere çekmektedir.

Alternatif modeller arttıkça saç ekimi tedavisi maliyeti de daha uygun seviyelere gerilemektedir. Bununla birlikte bulunulan bölgedeki saç ekim merkezlerinin sayısı da rekabet oluşturacağından fiyatlar için önemli bir konu olmaktadır. Ayrıca operasyonu gerçekleştirecek doktorun bilinirliği de önemli bir etken olarak önümüze çıkmaktadır.

Sonuç olarak saç ekimi tedavisi sonrasında görüntümüz istenilen şekilde olacaktır. Bundan dolayı saç ekimi fiyatları için 3000 TL ile 20.000 TL arasında olan rakamlara değecektir. Saçlarımızın eski haline dönüşmesi için oldukça uygun rakamlardır. Ayrıca her bütçeye uygun tedavi ücreti de bulunması önemli bir avantajdır.