Ana Sayfa Saç Ekim Merkezi Saç Ekim Merkezi – Saç Ekim Merkezi Hizmetleri

Saç Ekim Merkezi – Saç Ekim Merkezi Hizmetleri

198
0
Saç Ekim Merkezi
Saç Ekim Merkezi

Saç Ekim Merkezi

Kadınlar ve erkekler için saçlar görüntüyü oldukça değiştirmektedir. Saç stilleri ile bambaşka bir havaya bürünmek mümkün olmaktadır. Ancak bazı istenmeyen durumlar saçlarımızın dökülmesine sebep olmaktadır. Yaşın ilerlemesi başta olmak üzere genetik faktörler, stres ve yanlış bakım uygulamalarına bağlı olarak saç dökülmeleri meydana gelebilmektedir. Saç dökülmelerine karşı tedavi sağlayan kurum saç ekim merkezi olmaktadır.

Önce az az dökülmeye başlayan saçlar önlem alınamazsa hızlıca dökülmeye başlamaktadır. Bununla birlikte saç seyrekliği ve kellik oluşmaktadır. Erkeklerde kadınlara oranla daha çok görülen saç sorunları için saç ekim merkezleri hizmet sağlamaktadır. Bununla birlikte saçlarınızın tekrar eski haline getirilmektedir.

Saç Ekim Merkezi Hizmetleri

Saç dökülmelerine karşı etkin hizmet sağlayan ve saç ekimi ile eski halinize kavuşmanızı sağlayan saç ekim merkezi hizmetleri;

  • FUE,
  • FUT,
  • PRP,
  • DHİ,
  • Traşsız Saç Ekimi gibi farklı yöntemlerle sağlanmaktadır.

Saç ekim yöntemleri hastanın durumuna göre belirlenmekte ve uygulanmaktadır. Bununla birlikte en bilinen saç ekim hizmetleri FUE ve FUT olarak öne çıkmaktadır. FUT yönteminde saç kaybı olan kimse için ense veya şakak gibi bölgelerden alınan saçlar tedavi gereken bölgeye nakledilmektedir. FUT yönteminde saçlar deriyle birlikte alınmakta ve küçük kesiler oluşmaktadır.

Ancak daha farklı olan FUE yöntemi ise nakledilecek saçların tek tek alınması işlemidir. Saçların deri ile değil de tek tek alınması sağlandığından herhangi bir kesik veya iz bırakmamaktadır.

Bununla birlikte PRP tedavisi ile de saçların dökülmesini engellemek için farklı bir yöntem uygulanmaktadır. Kişinin saç dökülmesi yaşadığı bölgeye yapılan protein takviyesi işlemine PRP denilmektedir. Kişiden alınan kandan saçların yenilenmesi için gerekli maddelerin ayrıştırılması ve mikro iğnelerle sorunlu bölgeye verilmesine dayanır.

Saç Ekim Merkezi Seçimi

Saç ekim işleminin uygulaması saçlarınızın istenen duruma gelmesi için büyük önem taşımaktadır. Doğru bir açı ve yoğunlukta ekimi yapılan saç operasyonu ile doğal görünüme kavuşmak mümkün olmaktadır. Bundan dolayı saç ekimi yaptıracağınız yeri seçerken kliniğin imkanları, klinikte çalışan doktorların yapmış oldukları operasyonlar ve fiyat hususunu değerlendirmelisiniz. Zira doğru bir saç ekim merkezi tercihi ile görünümünüzü eski haline kavuşturmak mümkündür.