Ana Sayfa Saç Ekim Merkezi Saç Ekim Merkezleri – Saç Ekim Merkezleri Hizmetleri

Saç Ekim Merkezleri – Saç Ekim Merkezleri Hizmetleri

192
0
Saç Ekim Merkezleri
Saç Ekim Merkezleri

Saç Ekim Merkezleri

Saç dökülmeleri kişilerin gerek fiziksel gerek psikolojik durumlarını kötü etkilemektedir. Özellikle yaşın ilerlemesi ve genetik faktörlerin sebep olduğu saç dökülmeleri kişilerin görüntüsünü değiştirmektedir. Bu durumdan rahatsız olanların durağı ise saç ekim merkezleri olmaktadır. Farklı sebeplerden dolayı dökülen saçlar önlem alınamaması durumunda saç seyrekliği ve kellik oluşumuna kadar gidebilmektedir.

Saç dökülmesi, saç seyrekliği ve kellik erkeklerde kadınlara göre daha fazla görülen bir durumdur. Oluşan boşluk kişilerin de canını sıkmaktadır. Bu görüntüden rahatsız olan ve saçlarının eski haline dönmesini isteyenler saç ekim merkezlerinden faydalanabilirler.

Saç Ekim Merkezleri Hizmetleri

Farklı sebeplerden ötürü saç dökülmesi yaşayan kişilere hizmet sağlayan merkezlerde kişilere göre farklı yöntemler uygulanmaktadır. Saç ekim tedavisi kişini saç kaybı durumu, mevcut saçlarının durumu gibi hususlara göre değişiklik göstermektedir. Estetik ve plastik cerrahi işlemlerinden olan saç ekimi hizmetleri hastanelerin ilgili bölümlerinde veya kliniklerde sağlanmaktadır.

Bununla birlikte bu işlemi gerçekleştirmek için açılan saç ekim merkezleri de bulunmaktadır. Sadece saç ekimi işlemleri üzerine çalışan ve bu anlamda farklı tedavi metotlarının uygulanması mümkün olan merkezlerdir. Saç ekimi için uygulanabilecek ­farklı metotlar;

  • Kişinin ense veya şakak bölgesinden deri ile birlikte nakledilmek üzere saç alma işlemi olan FUT yöntemi,
  • Nakledilecek saçların tek tek alınması ile nakil sağlanan FUE yöntemi,
  • Direk saç implantı anlamına gelen DHİ yöntemi,
  • Saçlara protein tedavisi ile yenilenmesini sağlayan PRP yöntemi gibi uygulamaları barındırmaktadır.

Saç Ekim Merkezleri Fiyatları

Saç dökülmesi tedavilerine çözüm üreten merkezleri fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Saç ekimi fiyatları;

  • Hastanın saç kaybı durumu,
  • Hastaya uygulanacak yöntem,
  • Saç ekimi işleminin seans sayısı,
  • Saç ekimi işleminin zorluğu gibi etkenlere bağlı olarak 2.000 TL ile 10.000 TL arasında değişim göstermektedir.

Bununla birlikte saç ekim işlemlerinin fiyatları tedavi yapılacak olan il, tedavinin yapılacağı merkez ve tedaviyi yapacak olan doktora bağlı olarak da değişmektedir. Saç ekim işlemleriniz için saç ekim merkezleri tarafından sunulan ücretsiz saç analizi işleminden faydalanarak en doğru fiyat bilgisini alabilirsiniz. Doktorun yukarıda belirtilen kriterlere göre sizi muayenesi sonucunda fiyatlandırma yapılarak size sunulacaktır.