Ana Sayfa Saç Ekimi PRP Destekli Saç Ekimi Nedir?

PRP Destekli Saç Ekimi Nedir?

82
0
PRP Destekli Saç Ekimi Nedir ?

PRP yöntemi ile desteklenen saç ekimi sayesinde, ekim esnasında oluşan semptomların daha çabuk iyileşmesi sağlanır ve ekilen saçların büyüme hızı arttırılır. Bu yöntem sayesinde ekimi yapılan saç kökleri bulundukları bölgeye adapte olurlar ve zayıf saç kökleri güçlenirler. Saçlar hızlı bir biçimde ekim yapılan yeni yerlerine alışırlar.

PRP Tedavisi Ne Demektir?

Trombositten Zengin Plazma anlamına gelen PRP, kişinin kendi kanından oluşturulan özel kanın saç derisine uygulanması esasına dayanır. PRP tedavisi saç dökülmesini yavaşlatabilmek ve durdurmak, incelen saç tellerini dolgun hale getirmek, saç ekimi sonrası ekilen saçların daha hızlı çıkmasını ve uzamasını sağlamak gibi amaçlar ile uygulanan saç tedavi yöntemidir. PRP kişinin kendi kanı ile uygulandığı için alerjik bir reaksiyona sebep olmaz.

PRP tedavisi uygulanan kişilerin saçlarında dökülmenin azaldığı, uygulama yapılan bölgede saç tellerinde kalınlaşma olduğu gözlemlenmiştir.

PRP Uygulaması

Bu yöntemin uygulanması aşamasında ise, saç sorunu yaşayan kişilerden alınan belli miktardaki kan laboratuvar ortam ve koşullarında ayrıştırılma işlemine tabi tutulur. Bu işlem sonucunda kırmızı kan oluşur. Elde edilen bu kırmızı kanda yapılan uygulamalar ile PRP tedavisinde kullanılacak olan plazmalar hazırlanır. Bu şekildeki çalışmalar neticesi elde edilen plazmalar ise tedavi düşünülen yerlere enjekte edilir.

Uygulama Avantajları

Kişinin kendi kanından elde edilen plazmanın uygulanması ile gerçekleştirilen PRP uygulaması ile elde edilen başlıca avantajlar ise şunlardır;

  • Bu uygulama son derece pratik ve aynı şekilde güvenlidir,
  • Uzun vadeli neticeler bu teknik ile elde edilebilir,
  • Bu tedavi yöntemi yapıcı ve canlandırıcı etkilere sahiptir,
  • Saç ekimi ile birlikte uygulandığında, oldukça fazla fayda sağlar.

Yaklaşık olarak 30 dakika sürede uygulanan bu tedavi de acı duyulmaz ve herhangi bir de iz de meydana gelmez

Saç Ekimi ile Uygulanma

Saç ekimi ile birlikte uygulanan PRP tedavileri sayesinde, saç ekimi yapılan bölgedeki kırmızı nokta ile kabuklanmalar son derece hızlı bir biçimde iyileşme gösterir ve bu etkiler kısa sürede ortadan kalkar. Ayrıca ekilen kökler açısından saç çıkma ve uzama potansiyeli de artış gösterir.