Ana Sayfa Protez Saç Protez Saç ve Saç Dökülmesi Nedir?

Protez Saç ve Saç Dökülmesi Nedir?

129
0
protez-sac-2

Günümüzde sağlık sorunları, genetik faktörler, yanlış beslenme ve stres başta olmak üzere birçok sebep saç dökülmesini tetiklemektedir. Protez saç ve Saç dökülmesi arasında bu yüzden güçlü bir ilişki vardır ve bu giderek daha da ciddi bir sorun haline geliyor.

Erkek- kadın demeden herkes bu sorunla karşı karşıya kalıyor ve bu bir süre sonra kişiler de özgüven eksikliğine yol açabiliyor. Bilmeden yaptığımız maske ve bakımlar bu duruma çözüm olmak yerine daha da içinden çıkılmaz bir hal almasına sebep oluyor. Fakat artık sürekli değişim gelişim içerisinde olan bir dönemdeyiz ve bu probleminde bir çözümü olarak protez saç var.

Protez saç, yüzde 100 insan saçından üretilir ve kişiye özel olarak tasarlanır. Takıldığı ilk andan itibaren kendi saçınız gibi durur ve hiçbir yapay görüntü yaratmaz. İnce ve hassas bir yapıya sahiptir. Bakımı yapıldığı takdir de yaklaşık 1 yıla kadar kullanım süreleri uzamaktadır. Bu işlem tamamlandıktan sonra gür ve parlak saçlara sahip olursunuz.

Protez Saç Ücretleri

Protez saç ve saç dökülmesiyle ilgili bilgi almak ve işlem yaptırmak isteyen kişiler ilgili yerlerle iletişime geçerek bunu sağlayabilir. Ancak işlemi yaptıracak kişiler öncelikle kaliteli ve uzun ömürlü olmasını istiyorsa belli miktarları gözden çıkarmalıdırlar.  3.000 ila 6.000 TL arasında değişen fiyatlarla bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Tabi 1.000 – 2.500 TL gibi ücretlerle de kullanabileceğiniz saçlar var. Fakat bu ücretle saç yaptırılan bir saçın kalitesi ve dayanıklılığının sorgulanması gerekir.

Protez Saç ve Saç Ekimi Aynı Mıdır?

Protez saç ve saç dökülmesi dediğimizde problem insanların başına geldikten sonra daha çok araştırılmaya başlanmıştır ve saç ekimiyle aynı olup olmadığı merak konusu olmuştur. Protez saçlar ne kadar kendi saçınız gibi görünse de kökleri derinizin altında değildir ve bu yüzden uzamaz. Saç ekimi ise uzun bir süreç gerektirir. Ayrıca cerrahi bir müdahaledir. Yapılan işlemin kesin başarılı olma garantisi yoktur. Protez saç da ise bütün özellikleri önceden belirlendiği, istendiği şekil ve uzunlukta yapılabildiği için sonuç daha tatmin edici olmaktadır.