Ana Sayfa Protez Saç Protez Saç Ekimi

Protez Saç Ekimi

170
0
sac-ekimi-fiyatlari

Protez saç ekimi, saçını ya tamamen kaybetmiş ya da bir kısmı seyrekleşmiş kişilere uygulanmaktadır. Bu işlem için herhangi bir sebep gerekmemektedir. Bunun yanı sıra kadın ya da erkek, genç ya da yaşlı kişilere de uygulanmakta olan bir işlem olarak esnek bir alana sahiptir. Özellikle de bazı hastalıkların tedavisi sırasında kemoterapi veya radyoterapi görmüş olan kişilerin, kalıcı olmasa da geçici olarak saç kaybı yaşamalarında, motive edilmelerini sağlamak amacıyla ve hastalığın tedavi sürecinin daha iyi geçirmeleri için tercih edilen işlemler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Protez Saç Ekiminin Psikolojik Destek Yönü

Herkesin kendisini iyi hissedebilmesi için baktığı yer şüphesiz ki kendimizi gördüğümüz aynalardır. Ve bu açıdan çok önemli bir etken olan saçlar, aynı zamanda gerek erkeklerin gerekse kadınların en önem verdiği aksesuarlarından da birisi olmaktadır. Saçları olan kişinin, daha fazla kendilerini ifade edebilme, kendilerine güvenebilme, gündelik hayattaki sosyal ilişkilerinde daha çok başarıya sahip oldukları da bilinen gerçekler arasında yer almaktadır. Ve bu açıdan büyük kolaylık sağlayan protez saç ekimi, işlem sırasında ya da sonrasında; bir cerrahi müdahale de gerektirmediği için, sıkça tercih edilmektedir. Bu, kişinin hem ağrılı, acılı dönemlerinin olmamasına fırsat vermekte hem de herhangi bir yara ile uğraşmasının önüne geçmektedir.2 saatlik kısa süren bu işlemler sonrasında hem kesin ve kalıcı çözüme ulaşabilir hem de istemediğiniz sonuçlarla karşılaşma riskinizin önüne geçmiş olursunuz.

Protez Saç Ekimi Aşamaları

Protez saç ekimi, üç basamak şeklinde gerçekleşmektedir. Bunlardan ilki ölçülendirme adı verilen işlemdir. Bu süreçte herhangi bir hata yapılmaması adına saçın rengine, kalınlığına ve inceliğine son derece dikkat edilmekte ve sonrasında yapılacak işlemlerin kusursuz olması adına da son derece büyük bir çaba sarf edilmektedir. Saçın tasarımına uygun olarak hazırlanan kalıp ile hatasız sonuçlara ulaşım sağlanmaktadır. Diğer bir işlem ise ölçülendirmenin ardından yapılan yerleştirme işlemidir. Bu süreçte, ölçüsü alınan kalıp, tamamen işleme özel olarak yapılan bir sölüsyon yardımıyla kişinin başına sabitlenmektedir. Ve sonrasında yapılan tasarım işlemi de, kişinin pişman olmaması ve memnun olacağı bir sonuç alması adına, yüz yapısına ya da tamamen uygulanacak kişinin bireysel tercihlerine göre yapılmaktadır.