Ana Sayfa Protez Saç Organik Saç Ekimi

Organik Saç Ekimi

280
0

Birçok farklı neden saç kayıplarına neden olabilir. Bu nedenler genetik olabilir, fizyolojik olabilir, beslenme tarzından kaynaklı olabilir, kullanılan kozmetik ürünlerden kaynaklı olabilir. Bu sebeplerden dolayı oluşan saç kayıpları için birçok çözüm yöntemi vardır. Ancak bu yöntemlerin çoğu kalıcı değil geçicidir. Organik saç ekimi saç kayıplarında uygulanabilecek en etkili yöntemlerden biridir. Saç ekiminde en önemli kısım ekim yapılacak alanın işleme uygun bir hale getirilmesidir. Saç ekilecek alanın kaliteli olması sonuçların başarılı olmasını etkiler.

Saç ekimi konusunda çok farkı yöntemlerin uygulandığı günümüzde; çok gelişmiş ileri teknolojik cihazlarının saç ekimi tedavisinde kullanıldığını söylemek de mümkün olmaktadır. Bu durum ise organik saç ekimi konusunda çok sayıda önemli kazanımı da bir arada sağlamaktadır. Hem saç ekimindeki başarı durumu hem de tedavi sırasındaki hasta konforu günümüz itibariyle çok daha etkili durumdadır.

Organik Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemde saç ekimi enjekte yolu ile gerçekleştirilir. Ekim yapılacak kişiden kök hücresinden ve yağ dokusundan alınarak hazırlanan sıvı enjektör yardımı ile ekim yapılacak alana enjekte edilir. Organik saç ekimi başarılı sonuçlar aldıran bir yöntemdir. Bu yöntem aynı zamanda bölgesel yağlanma yaşayanların sorununa da son vermektedir. Çünkü ekim yapılacak alan seçilirken kişinin bölgesel yağlanma sorunu yaşadığı kısım tercih edilir. Yağın yoğun bir şekilde depolandığı bölgelerde kök hücreler yoğun olarak bulunur.

Neden Organik Saç Ekimi Tercih Edilmelidir?

Saç kaybı kader değildir. Saçlarınız olmadan yaşamayı kabul etmek zorunda değilsiniz. Organik saç ekimi ile saçlarınıza yeniden kavuşabilirsiniz. Bu yöntem diğer yöntemlere göre oldukça avantajlı bir yöntemdir. Bu avantajlar en önemlisi bu işlem sayesinde ekim alanı verimli bir hal alır ve saç ekimi oldukça kolaylaşır. Kimyasal kullanılmaması ise ayrıca bir avantajdır. Bu işlemden sonra saç kökleri besleneceğinden işlemin başarılı olma olasılığı oldukça yüksektir. Bu başarı oranı ortalama %96 civarındadır. Bu işlemden sonra saçlar hem canlı hem de gür olarak çıkmaktadır. Çünkü saçlar bu mekanizma sayesinde güçlenir. Koparak dökülme olayı ortadan kalkar. Saç ekim işleminden verim alınmak isteniyorsa bu yöntem özellikle tercih edilmelidir.