Ana Sayfa Protez Saç Kök Hücre Saç Ekimi

Kök Hücre Saç Ekimi

153
0
sac-ekimi-teknigi-fue

Bazen zamanla bazen belli nedenlerden saç kayıpları yaşanır. Saç kaybının birçok nedeni vardır. Bunla genetik etkenler, dış faktörler, fizyoloji etkiler, çoğunlukla stres, beslenme kaynaklı nedenlerdir. Bütün bu sebeplerden dolayı saç kayıpları yaşanabilir. Kök hücre saç ekimi saç kayıplarında kurtarıcı bir yöntemdir. Birçok kozmetik yöntem bulunmakla beraber en etkili yöntem kök hücreli yöntemdir.

Saç ekimi son zamanların en favori uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada saç ekiminin birbirinden farklı teknik ve yönteminin bulunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Kök hücre tedavisi pek çok farklı alanda uygulandığı gibi saç ekiminde de nitelikli bir şekilde uygulanabilmektedir. Ancak kök hücre saç ekimi işleminin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi ancak alanında uzman olan bir ekip sayesinde mümkün olacaktır.

Ne Tür Durumlarda Kök Hücre Saç Ekimi Uygulanır?

Bu yöntemin amacı yıpranarak dökülen saç tellerini güçlendirerek dökülmelerini engellemektir. Bunun yanında ise kök hücre saç ekimi yönteminin amacı saç köklerini beslemek ve yeniden sağlıklı saç teli üretimi sağlamaktır. Bu yöntem cerrahi olmayan doğal yöntemdir. Çünkü sağlıklı çıkan ve uzayan saç teli dökülmez. Bu yöntem saç kaybı yaşamakta olan hem kadınlar hem erkekler için uygulanabilir. Saçlarınızı tamamen kaybetmiş olsanız dahi bu yöntem sayesinde saç kökleriniz tedavi edilmiş olacağından saçlarınıza yeniden kavuşabilirsiniz.

Kök Hücre Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemler saç ekimi uygulaması oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bu yöntemin başlangıcı sizden alınan kemik iliği ile yada yağ hücresi ile olmaktadır. Alınan ilik veya yağ hücresi hazırlanan ilaçlarla santrifüj edilmektedir. Hazırlanan bu karışım saç diplerine dikkatlice ve az miktarda enjekte edilir. Enjekte edilen bu karışımdan sonra kök hücreler aktif hale geçer. Bu aktifleşme sonrası saç kökleri onarılmaya başlar. Kök hücre saç ekimi yöntemi etkisini bir hafta ile bir ay arasında gösterir. İlk etkileri ve hissetme birinci haftada başlar. Kesin etki ise ortalama bir ay sonunda hissedilir. Bu süre ortalamadır. Ancak bu süre kişiden kişiye değişebilir. Saç ekimi işleminde kök hücre, eğer uygun donör bulunursa başka bir kişiden de alınabilir.