Ana Sayfa Saç Ekimi Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

194
0
Kadınlarda Saç Ekimi
Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Saçları konusunda hassas olan kadınlar saç dökülmesi yaşadığında saç kaybını azaltmak için birçok yönteme başvururlar. Bu yöntemlere başvurmadan önce alanında uzman doktorlardan yardım alınması çok önemlidir.

Kadınlarda saç dökülmesinin başlıca nedenleri hormonal düzensizlik, demir ve vitamin eksikliği, beslenme bozukluğu, regl düzensizliği, yumurta kisti, tiroit rahatsızlığı, anemi yani kansızlık gibi sebeplerdir. Saç dökülmesine sebep olan rahatsızlığın tedavisinde dökülen saçları geri getirmenin tek kalıcı yöntemi saç ekimidir. Kadınlarda saç ekimi tedavisine başlanılmadan önce vitamin takviyesi, ortaderi tedavisi, ilaç tedavisi uygulanılmalı dökülme durdurulmalı ve saçın çıkması sağlanmalıdır. Yapılan işlemlerden sonuç alınamıyorsa ve erkek tipi saç dökülmesi yaşanıyorsa saç ekimi tedavisine başlanmalıdır.

Kadınlarda Saç Ekimi Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi tedavisi öncesi hekiminizin belirteceği şekilde kan sulandırıcı ilaçlardan ve alkolden uzak durulmalıdır. Saç ekimi tedavisi iğne ile yapılan bir tedavi olduğu için uzun zaman alan bir uygulamadır. Saç ekimi yapılmadan önce hangi alandan başlanılacağı ve nereye yönlendirileceği belirlenir.

Belirlenen alan hazırlanır ve nakil yapılacak bölgeden iğneler yardımıyla saç köklerini alma işlemine geçilir. Bölgeden saç kökleri alınır ve nakil edilecek bölgeye uygulanır. Saç ekimi yapıldıktan sonra ortalama 6 ay beklemek gereklidir. Saç ekimi sonrasında ortalama saçların 2 hafta içerisinde dökülmesi beklenir. Dökülen saçlar 3. Ay içerisinde yeniden çıkmaya başlar. Kadınlarda saç ekimi ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi sonuç alınmaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları

Her sektörde olduğu gibi saç ekimi sektöründe de fiyatlar etkilen çeşitli tedavi yöntemleri vardır. FUE saç ekimi, PRP’li FUE saç ekimi, mega saç ekimi, DHI, robotic saç ekimi, sıkılaştırma saç ekimi gibi tedavi yöntemleri vardır. İşlemler tek tek toplanıp yapıldığı için merkeze veya hekime göre farklılık gösterebilir. Kadınlarda saç ekimi çeşitli sebeplerle oluşan yanma, rahatsızlık geçirme durumu gibi tedavilerde fiyat belirlemek biraz zordur. Uygulanacak bölgenin deri hasarı gibi rahatsızlıklarda başka tedavilere başvurulacağı için fiyatlar değişiklik gösterebilir. Saç ekimi maliyetinizi belirlemede mutlaka doktorunuza başvurmalı ve detaylı fiyat bilgisi almalısınız.