Ana Sayfa Protez Saç Kadın Protez Saç

Kadın Protez Saç

392
0
bayanlarda-sac-ekimi

Saçlar, kadınlar için hem fiziksel görünümlerindeki en önemli unsur hem de vazgeçilemez bir aksesuardır. Bu yüzden yaşanan saç dökülmeleri, saç kayıpları ve seyrelmeler erkeklerdekine kıyasla büyük sorun yaratabilmektedir. Tam bu sırada kadın protez saç uygulaması pratik bir çözüm yöntemi olmaktadır. Protez saç, saç dökülmesini kader olmaktan çıkaran bir yöntemdir. Dökülme boyutu ne olursa olsun bu yöntem de mükemmel sonuçlar alınır.

Herhangi bir ağrı, acı olmadan uygulanabilir ve kişiye göre ölçü alınarak tasarlanır. Bölgesel ve kafanın tamamına da yapılabilir. Kemoterapi ve radyoterapi gibi hassas süreçlerde de uygulanır. Ayrıca saç derisini rahatsız etmeyen, medikal çeşitleri de bulunur. Bu noktada kaliteli bir protez saç edinmenin önemi bir kez daha ön plana çıkmaktadır.

Kadın Protez Saç Kullanımı

Kadın protez saç, kullanım açısından herhangi bir zorluk yaratmaz. Spor sırasında, yüzerken bile rahatlıkla kullanılabilir. Bütçeye göre çeşitleri bulunan kadın protez saç ile hayatınızı değiştirmek ve yaşam kalitenizi arttırmak mümkün. Yani bir kadının protez saç yöntemini kullanabilmesi için istemesi yeterlidir. Protez saçların günümüz itibariyle farklı konsept tasarım özelliklerini yansıtabildiği bilinmektedir. Bu durum protez saçlarının yeninden moda olmasının önemli bir nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kadın Protez Saçın Yerleştirilmesi ve Aşaması

Kadın protez saç uygulamasının temel aşaması ölçülendirmedir. Önce bölgedeki saçların seyrek ve saçsız olan bölgeleri tespit edilir. Kafa yapısının doğru analiz edilmesi sağlanır. Yüz hatlarına ve alın çizgisine uygun olarak bölgenin kalıbı çıkartılır. Saç örneğinden bir numune alınır. Kişinin saçlarının tüm analizleri kayıt edilir. Diğer aşamada ise, ölçüm sonrası çıkan kalıp ile bölgeyi içine alacak şekilde kafa kısmına uygulanır. Yerleştirme işleminin doğru olarak sonuçlanması için doğru ölçüm, saçın yapı ve renk uyumu da test edilerek aşama tamamlanır.

Son aşama olan tasarım aşamasıyla kadınların zevklerine göre saç kesimi, şekillendirme, saç boylarındaki tercihleri uygulamaya geçirilmiş olmaktadır. Yöntem her ne kadar acısız, ameliyatsız ve kolay olsa da saç protezi mutlaka bu konuda uzman merkezlerde, işin eğitimini almış ve tecrübeye sahip saç uzmanları tarafından yapılmalıdır.