Ana Sayfa Saç Ekim Merkezi İzmir Saç Ekimi

İzmir Saç Ekimi

143
0
İzmir Saç Ekimi
İzmir Saç Ekimi

İzmir Saç Ekimi

Saç dökülmesinin yoğunluğu ve ileri zamanlarda saçsız kalma durumu özellikle erkeklerde sık rastlanan ve erkeklerin psikolojisini bozan bir durumdur. Gelişen teknoloji ile dökülen saçların yerine saçlı bölgeden alınan saç köklerinin aktarılması ile saç ekimi ve yapılmaktadır. Böylece saçı dökülen kişi fiziksel olarak kel kalma görüntüsünün yarattığı psikolojik rahatsızlıktan kurtulmaktadır. İzmir’de yaşayan ve saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler İzmir Saç Ekimi merkezlerinden destek alabilirler ve operasyonları bu merkezlerde yaptırabilirler.

İzmir’de Saç Ekimi Nasıl Yapılmaktadır

Saç ekimi FUT tekniği ve FUE tekniği olmak üzere iki teknikle yapılmaktadır. FUE tekniği İzmir Saç Ekimi merkezlerinde ve diğer illerdeki saç ekimi merkezlerinde en sık kullanılan yöntem olmasına rağmen hastanın durumuna göre FUT tekniği de kullanılabilir. FUE tekniğinde herhangi bir kesik ve dikiş olmadan ve iz olmadan saç ekimi yapılmaktadır. Fut tekniğinde saçlı bölgeden saç kökleri kesik ile toplu olarak alınmakta ve tek seferde 5000 saç teline denk gelen saç kökü saçsız bölgeye aktarılabilmektedir.

FUE tekniğinde ise saç kökleri özel bir alet ile tek tek alınıp saçsız bölgeye aktarılmaktadır. FUE yönteminde bir günde 1500 saç teli aktarılabilmekte olup 3 ya da 4 gün arka arkaya nakil yapılmaktadır.  Saç ekiminin hangi yöntem ile yapılacağına doktor ve operasyonu yaptıracak kişi beraber karar vermektedir. Saç dökülmesinin olduğu alanın büyüklüğü, sağlıklı saç köklerinin alınacağı alanın büyüklüğü başta olmak üzere bir çok faktör saç ekiminin hangi yöntem ile yapılacağını belirler.

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Tekrar Dökülür mü?

Saç ekimi yapıldıktan sonra saç ekim sürecinin bir parçası olarak saç ekimi yapılan bölgede dökülme meydana gelir. Saçsız bölgeye aktarılan saç köklerindeki eski saçlar dökülür ve köklerden gelecek yeni saçlara yer açılır. Uzun vadede ekim yapılan saçlarda dökülme yaşanması pek söz konusu olmaz.

Sağlam saç kökleri ensede bulunduğu ve ekilen saçlar da genelde ensedeki saç köklerinden alındığı için saçlara iyi bakılıp saç ekimi sonrası kurallara uyulduğu takdirde tekrar dökülmeye rastlanmamaktadır. Saç ekimi sonrası gereken losyonlar ve şampuanlar doğru kullanılmalıdır. İzmir Saç Ekimi merkezleri ve diğer illerde bulunan saç ekimi merkezlerinden bu konu ile ilgili detaylı bilgi alınabilmektedir.