Ana Sayfa Saç Ekimi İstanbul Saç Ekimi

İstanbul Saç Ekimi

185
0
İstanbul Saç Ekimi
İstanbul Saç Ekimi

İstanbul Saç Ekimi

Saç ekimi saç dökülmesine bağlı olarak saçın seyrekleşmesi ve kel kalma sorunu ile baş başa kalan kişilerin kurtarıcısıdır. Genetik faktörler başta olmak üzere beslenme alışkanlıkları ve çevresel faktörler saç dökülmesinin sebepleridir. Saçların döküldüğü ve kel kalmaya doğru gidilen süreçte saçların köklerinin sağlam ve sık olduğu yerden saçların döküldüğü bölgeye saç kökleri aktarılır. Saç köklerinin aktarıldığı bölgede bir süre sonra saçlar çıkmaya başlar. Saç ekimi yapılan yerin doğal durması ve rahat kullanımı için uzman bir doktor tarafından yapılması ve hastaya uygun bir yöntemle saç ekiminin yapılması gerekmektedir. İstanbul Saç Ekimi konusunda bir çok uzman doktor ve saç ekimi merkezini olduğu bir şehirdir.

Estetik Turizminde İstanbul Saç Ekimi

Saç ekimi konusunda İstanbul diğer illere göre bir adım öndedir. Saç ekimi konusunda uzman doktorların ve Sağlık Bakanlığı onaylı çok sayıda saç ekim merkezinin olması İstanbul’u saç ekimi yaptıracak kişiler için cazip konuma getirmiştir.  İstanbul dışından da bir çok kişi İstanbul’daki İstanbul Saç Ekimi merkezlerinde saç ekimi için gelmektedir.

Türkiye dışından da yabancı ülkelerden saç ekimi yaptıracak kişiler İstanbul’a gelerek bu işlemi yaptırmaktadır. İstanbul’daki saç ekim merkezleri özellikle yurtdışından gelen müşterileri için uçak bileti, konaklama, saç ekim operasyonu, karşılama olarak hepsini kapsayan bir paket hazırlarlar. Saç ekimi için gelen müşteri konaklama yerini, saç ekim merkezinin yerini düşünmeden İstanbul’a gelip operasyonu yaptırmakta ve mutlu olarak ülkesine dönmektedir. Bu seyahatler saç ekim yöntemine göre değişen gün sayısında olmaktadır.

Saç Ekiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Saç ekimi yapılacak bölgedeki doğal saç çizgisinin belirlenmesinde ve saç ekiminin bu doğal saç çizgisine göre yapılmasına dikkat edilmelidir. Saçın ön bölgesi için yapılan saç ekiminde bu doğal çizgi daha önemelidir. Ön bölgede saç ekimi yapılırken ön saç çizgisinin doğal bir görünüm sağlayacak şekilde belirlenmesi saç ekiminin dikkat edilmesi gereken bir bölümüdür.

Saç ekiminde saçın seyrek olan kısmına aktarılan saç köklerinin saç olarak çıkmasının yanında çıkan saçları doğal görünümü de önemlidir. İstanbul Saç Ekimi merkezleri ve konusunda uzman doktorlar İstanbul’da çoğunlukta olduğu için bir çok kişi doğal bir görünüm için İstanbul’u tercih etmektedirler.