Ana Sayfa Saç Ekimi Erkek Protez Saç

Erkek Protez Saç

254
0
protez-sac-erkek

Saç dökülmesi, erkeklerde sıklıkla karşılaşılan sorunlardandır. Ayrıca saç dökülme yaşı yıllar içerisinde gittikçe düşmektedir. Yaşanan saç dökülmesi, erkekler de rahatsız edici bir durum ortaya çıkarır. Saç dökülmesine karşı en yaygın kullanılan çözüm saç ekimidir. Fakat saç ekimi her zaman istenilen sonucu ve görüntüyü veren bir yöntem değildir ve her zaman cilt yapınız bu yönteme uygun olmayabilir. Erkek Protez saç uygulaması ise, saç dökülmesiyle karşılaşan erkeğin rahatlıkla tercih edebileceği, ameliyatsız ve doğal bir çözümdür. Günümüzde erkek protez saç kıyafet, aksesuar gibi kullanılıyor. Çünkü saç, kadında olduğu kadar erkekte de çok önemlidir.

Erkek Protez Saçın Kullanımı ve Ücretleri

Protez saç, halk arasında “yapıştırma saç” olarak bilinirken, Türkiye de ilk yıllarda “Mucize Peruk” olarak adlandırılmıştı. Erkek protez saç, kişiye özel bir uygulamadır ve derinin altına herhangi bir uygulama yapılmadan, oldukça özenli bir şekilde uygulanan bir yöntem olması tercih aşamasında üst sıralarda almasını sağlıyor. Ayrıca saç ekimine göre başarı oranı daha yüksektir ve kullanımı rahat, acısızdır. Oldukça zahmetsizdir. Kafaya medikal bantlar ve su bazlı solüsyonlarla yapıştırılır. Tek seferde yapılan bir uygulamadır ve saç ekimi gibi uzun bir cerrahi aşama gerektirmez. Protezlerin ömürleri farklı olabilir. Görünüm olarak doğallıktan uzak saç protezinin ömrü 3-4 yıl olurken, canlı saça birebir uyumlu, daha doğal, hafif kalitedeki bir Saç Protezinin ömrü 2-2,5 yıl olabiliyor. Ayrıca her bütçeye uygun olmasının yanı sıra 3.000-6.000 TL arasında değişen fiyatlarla uzman kişilerce uygulanabiliyor.

Erkek Protez Saç Bakımı

Erkek protez saç kullanan kişilerin cildinin rahat nefes alabilmesi açısından kullanılan protezin kaliteli, hava ve su geçirgenliğinin yüksek olması gerekir. Protez saç uzamaz, bu yüzden kalitesiz kozmetik ürünlerinin etkisi saçı yıpratır. Estetik olmayan bir görüntü oraya çıkar. Bu durumların oluşmaması için, protez saçlara uygulanan şampuan, saç kremi vb. ürünlerin kalite standartları oldukça önemlidir. Rutin bakımlarda ise protez saç kullananlar bakımlarını, uygulamayı yaptırdıkları merkezlerde yaptırabilirler. Ayrıca kısa bir eğitiminden sonra kendileri de rahatlıkla bu bakımı uygulayabilirler. Bakım ücretleri de merkezlere göre değişmekle beraber minimum 70-120 TL arası değişebilir.