Ana Sayfa Saç Ekim Merkezi Doğal Saç Ekimi Fiyatları

Doğal Saç Ekimi Fiyatları

199
0
Doğal Saç Ekimi Fiyatları
Doğal Saç Ekimi Fiyatları

Genetik sebeplerden ve yaş ilerlemesi gibi sebeplerden oluşan saç dökülmesi rahatsızlığı sık sık karşılaşılan estetik bir problemdir. Bu problemin kişiler üzerinde yüksek bir olumsuz etkisi vardır. Hem estetik olarak görünümü bozması hem de kişilerin psikolojileri üzerinde olumsuz etkiye sahip olması nedeniyle bu problem için çeşitli çözümler aranmaktadır. Özellikle savun ve şampuan seçenekleri denenmekte çeşitli doğal ürünlerle saç dökülmesinin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Fakat bu çözümler kalıcı olmamakla birlikte genellikle başarıya ulaşılmamaktadır. Bu yöntemlerin başarısız olmasıyla birlikte saç ekimi tedavileri gelişmiş ve doğal saç ekimi fiyatları merak edilmeye başlanmıştır.

Çeşitli yöntemler ile başarı sağlanmaması sonucunda saç dökülmesi rahatsızlıklarına saç ekimi tedavileri geliştirilmiştir. Sağlık teknolojinin hızla gelişmesi ve bu konuda elde edilen bilgilerin çoğalmasıyla birlikte saç ekimi tedavilerinde başarı oranı artmıştır. Dünyada ve ülkemizde birçok başarılı saç ekimi tedavisi yapılmıştır. Geliştirilen çeşitli yöntemlerle kalıcı ve doğal saç ekimi uygulamaları yapılmaktadır. Ülkemizde bu tedavinin yapıldığı birçok saç ekimi kliniği vardır. Bazı özel hastaneler de bünyesinde bu hizmeti vermektedir. Bu konuda hizmet veren cerrahların sayısı ve niteliği de oldukça yüksektir.

Saç Ekiminde Tecrübe Önemlidir

Saç ekimi konusunda bilgi ve tecrübeye sahip olan doktorlar kendilerine klinik açıp tedavi hizmetleri sunmaktadır. Türkiye’nin birçok ilinde hem yurt içi hem de yurt dışı saç ekimi tedavileri verilen klinikler mevcuttur. Bu kliniklerde uygulanan doğal saç ekimi fiyatları çeşitli etkenlere göre değişmektedir. Uygulanacak yöntem, saç dökülmesi oranı, ekilecek saç köklerinin sayısı ve kliniğin kalitesi gibi etkenler fiyat üzerinde etkilere sahiptir. Saç ekimi tedavilerinde kullanılan çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler arasında FUE, FUT, DHI, Kök hücre, Organik ve lazerle saç ekimi gibi teknikler vardır.

Kullanılan tekniklerin başarı oranı ve uygulanma şekli değişiklik göstermektedir. Ülkemizde en sık kullanılan saç ekimi tekniği FUE ismi alan tekniktir. Bu teknik yıllar içerisinde oldukça geliştirilmiş ve başarı oranı arttırılmıştır. Bu teknikte kişinin saçlarında dökülen bölgelere çeşitli kanallar açılır ve kişiye ait olan sağlıklı saç kökleri bu kanallara transfer edilir. Kliniklerde ameliyathane ortamlarında tecrübeli uzman doktorlar ile yapılması gereken saç ekiminde doğal saç ekimi fiyatlarıhakkında net bilgi almak için kliniklere başvurmak gerekmektedir.