Ana Sayfa Saç Ekimi DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

199
0
DHI Saç Ekimi
DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

Saç dökülmesinin sonucu ve kel kalmanın kendisini rahatsız etmesinden dolayı psikolojik olarak rahatsız olan kişiler için saç ekimi kurtarıcı bir yöntemdir. Vücutta saçlı olan bölgeden alınan saç köklerinin saçsız bölgeye yerleştirilmesi ve saçsız bölgenin saçlı hale gelmesi saç ekiminin temelidir. Saç ekimi yöntemlerinden biri olan DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) 2016 yılından itibaren sıklıkla kullanılmaya başlanan bir yöntemdir. DHI Saç Ekiminin kesik ve dikiş izi olmayan bir yöntem olması tercih edilen bir saç ekimi yöntemi olmasına sebep olmuştur.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi yapılacak kişiye DHI Saç Ekimi yönteminin kullanılmasına doktor ve saç ekimi yapılacak kişi beraber karar verirler. Kişinin saç yapısı, saç köklerinin (greftler) yapısı, saçsız nakil yapılacak bölgenin yapısı ve genişliği, saç köklerinin alınacağı saçlı bölgenin yapısı ve genişliğine göre DHI Saç Ekiminin uygulanmasına karar verilir. Saç ekimi uygulamasının yapılması için en etkili yöntemin tercih edilmesi önemlidir.

DHI Saç Ekimi Yönteminin Uygulanması

Saç ekiminde saçsız bölgeye aktarılacak saç kökleri, saç köklerinin en sağlam olduğu bölgelerden alınır. Başın ense bölümü sağlıklı ve sağlam saç köklerinin en çok bulunduğu bölge olup genelde bu bölgeden sağlıklı saç kökleri toplanır. DHI Saç Ekimi yöntemi ile ense bölgesinden alınan saç kökleri bekleme süresi en aza indirilerek direkt nakil yapılacak bölgeye aktarılır. Kalem tekniği adı ile de bilinen DHI Saç Ekiminde saç kökleri choi ya da implanter adı verilen özel kalemler yardımıyla kel olan bölgeye ekilir.

Bu yöntemde saç kökleri tek tek alınmakta ve bekletilmeden en kısa sürede choi/implanter ile saçsız bölgeye aktarılır. Greftlerin toplanıp saç ekiminin yapılacağı yere aktarılma süres içinde greftlerin dışarıda geçireceği zaman DHI Saç ekiminde en aza indirildiği için saç köklerinin sağlam kalma ihtimali daha yüksektir. Alınan saç köklerinde en az kayıpla saçsız bölgeye nakil yapılır. Bu yöntemin uygulanmasına doktor saç ekimi yapılacak kişinin durumuna göre karar verebileceği gibi bu yöntemin de konusunda uzman doktorlar tarafından yapılması en sağlıklısıdır.