Ana Sayfa Saç Ekim Merkezi Bayanlarda Saç Ekimi

Bayanlarda Saç Ekimi

156
0
Bayanlarda Saç Ekimi
Bayanlarda Saç Ekimi

Görüntümüz için en önemli etkenlerden biri saçlarımız ve tercih ettiğimiz saç stillerimiz olmaktadır. Özellikle kadınlar için saç rengi, uzunluğu ve stili büyük önem ifade etmektedir. Zira doğru saç stili ile daha çekici olmak mümkündür. Bundan dolayı kadınlar saçlarının dolgun ve bakımlı olmasını istemektedirler. Ancak bazı istenmeyen sonuçlar görülebilmekte ve saç dökülmeleri olabilmektedir. Önlem alınamaz ve saç seyrekliğine dönüşürse bu durumda bayanlarda saç ekimi tedavisi uygulanması gerekmektedir.

Günlük 100 saç teline kadar saç dökülmesi uzmanlar tarafından normal değerler olarak ifade edilmektedir. Ancak bunun üzerinde saç dökülmesi yaşanıyorsa işler yolunda gitmiyor demektir. Saç dökülmesi erkeklerde kadınlara oranla çok daha fazla görülen bir sorundur. Kadınlar için bunun yanında sevindirici bir diğer husus da erkeklerde olduğu gibi kellik durumu oluşmamakta süreç saç seyrekliğinde kalmaktadır.

Ancak kadınlar için saçların önemi erkeklere göre daha fazla olduğundan süreçten kadınlar daha fazla etkilenmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi Teknikleri

Kadınlarda saç dökülmesi fiziksel olarak oluşturduğu sorunların yanında ciddi psikolojik sorunlara da yol açmaktadır. Bundan dolayı bayanlarda saç ekimi tedavisi uygulanmakta ve bu sorunların çözümü sağlanmaktadır. Kadınlarda saç ekimi tedavileri;

  • FUE Yöntemi
  • FUT Yöntemi
  • DHİ Yöntemi
  • Saphire Saç Ekimi
  • Tıraşsız Saç Ekimi gibi yöntemler olmaktadır.

Ayrıca kadınlarda saç ekiminde erkekler gibi bütün saça traş işlemi uygulanmamaktadır. Böylece gündelik hayatta sorun yaşamaması sağlanmaktadır. Bayanlar için saç ekimi tedavi yöntemlerine bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak 3 ayda saç ekimi yapılan bölgede gelişmeler görülmekle birlikte 6. Aydan itibaren meyveleri alınmaktadır. Bununla birlikte 1 yılda ise eski saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Ayrıca bayanlarda nadiren görülen saç dökülmesi tedavilerinin maliyetleri 2000 TL ile 10000 TL arasında değişim göstermektedir. Bayanlarda saç ekimitedavisi ücretleri kullanılacak olan yöntem, kişinin saç kaybı durumu gibi etkenlere bağlı olarak değişim göstermektedir. Bununla birlikte birçok hizmette olduğu gibi tedavi olunacak il, hastane kalitesi ve doktora göre de saç ekimi ücretleri değişim göstermektedir. Ancak kadınlar için ciddi psikolojik sorunlara yol açabilecek saç dökülmesi sorununa çözüm getirilmesi bu maliyetlerinin uygun olarak görülmesini sağlamaktadır.