Ana Sayfa Saç Ekim Merkezi Bayan Saç Ekimi

Bayan Saç Ekimi

125
0
Bayan Saç Ekimi
Bayan Saç Ekimi

 

Saç dökülmesi tedavisi olan saç ekimi işlemi gerek kadınlarda gerek erkeklerde başarıyla uygulanabilmektedir. Erkeklerde daha sık görülen saç dökülmesi kadınlarda da kısmen görülebilmektedir. Genetik etkenler, yaşın ilerlemesi, stres ve yanlış saç bakım uygulamaları gibi sebepler saç dökülmelerine sebep olabilmektedir. Görünüşü etkilemesi nedeniyle kadınlar tarafından kabul edilebilir bir durum olmamaktadır. Bundan dolayı bayan saç ekimi işlemleri gerçekleştirebilmektedir.

Görünüşüne ve bakımına daha çok dikkat eden kadınlar için dolgun ve bakımlı saçlar her zaman için önemlidir. Zira saç stilleri ile daha çekici olabilmek mümkün olmaktadır. Bundan dolayı bayanlarda saç dökülmesi fiziksel etkilerinin yanında psikolojik olarak da ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bayan saç ekimi tedavisi bu sebepler daha da önemli olmaktadır.

Saç Ekiminde Kullanılan Teknikler

Saç ekimi tedavileri erkeklerde uygulanabildiği gibi kadınlarda da uygulanabilmektedir. Bu bağlamda saç ekimi tedavileri;

  • FUT Yöntemi
  • FUE Yöntemi
  • DHİ Yöntemi
  • Tıraşsız Saç Ekimi
  • Saphire Saç Ekimi gibi yöntemler bulunmaktadır.

Teknolojinin gelişimi ile sürekli olarak saç ekimi tedavileri de geliştirilmekte ve daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Özellikle FUE, DHİ ve Saphire Yöntemleri en gelişmiş saç dökülmesi tedavilerinin başında gelmektedir. Belirtilen yöntemler kadınlar için de başarıyla uygulanabilmektedir.

Direk saç ekimi anlamına gelen ve Altın Kalem Saç Ekimi olarak da bilinen DHİ Yöntemi ile kadınlarda saç ekimi operasyonları gerçekleştirilebilmektedir. Bu yöntemde özel bir kalem ile alınan saç kökleri saç dökülmesi yaşanan bölgeye uygulanmaktadır. DHİ Saç Ekimi yönteminde nakil yapılacak saç kökleri özel bir kalem yardımıyla alındığından yara veya kesik izleri oluşmamaktadır. Ayrıca DHİ Yöntemi ile kadınlarda saç ekimi işlemiyle 1 yılda normal görünümünüze kavuşmak mümkün olmaktadır.

Erkeklerdeki gibi kellik problemi olarak değil saç seyrekliği olarak görülen saç dökülmesi kadınlar için daha büyük sorunlar oluşturmaktadır. Kadınlarda saç dökülmesi sorununa tedaviler saç ekim merkezleri, estetik ve plastik cerrahi birimleri ve ilgili kliniklerde sağlanmaktadır. Bayan saç ekimi tedavilerinin fiyatları kullanılan yöntem, saç kaybı durumu gibi etkenlere bağlı olarak değişim göstermekle birlikte 2000 TL ile 10.000 TL arasında makul ücretlerde olmaktadır.