Ana Sayfa Saç Ekim Merkezi Antalya Saç Ekimi

Antalya Saç Ekimi

223
0
Antalya Saç Ekimi
Antalya Saç Ekimi

Saçlarımız görünüşümüz için önemli etkenlerden olmaktadır. Kişiye uygun saç stilleri ile oldukça etkileyici ve çekici görünüm sağlanabilmektedir. Ancak bazı istenmeyen durumlarda saç dökülmesi meydana gelebilmektedir. Uzmanlar tarafından günde 100 saç teline kadar dökülmenin normal olduğu belirtilirken bu rakamın üzeri saçlar için tehdit oluşturmaktadır. Bununla birlikte Antalya saç ekimi noktasında bölgede ve öne çıkan merkezlerden biri olmaktadır.

Saç dökülmesi işlemi fark edilemez ve önlem alınamazsa saç seyrekliği ve kellik gibi durumlara dönüşebilmektedir. Saç dökülmesi problemine tedavi olarak ise saç ekimi işlemi uygulanmaktadır. Erkeklerde kadınlara oranlar daha fazla görülen saç dökülmesinin sebeplerinden en önemlisi yaşın ilerlemesi olmaktadır. Ayrıca saç dökülmesi sebepleri temel olarak aileden gelen genetik faktörler, stres ve saça uygulanan yanlış bakım teknikleri olarak öne çıkmaktadır.

Başlıca Saç Ekimi Yöntemleri

Saç dökülmesi getirdiği fiziksel sorunların yanında görünüşü de etkilediği için psikolojik sorunlara da sebep olabilmektedir. Bundan dolayı saç ekimi tedavileri daha önemli olmaktadır. Ayrıca saç ekimi işlemi sadece saç dökülmesi sorunu yaşayanlara değil saçlarından memnun olmayan alın kısmında açıklık olan hastalar için de uygulanabilmektedir. Saç ekimi tedavilerinde teknolojinin gelişmesiyle birlikte;

  • FUE Yöntemi
  • FUT Yöntemi
  • DHİ Yöntemi
  • Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemi gibi tedaviler uygulanmaktadır. Antalya saç ekimi merkezlerinde gelişmiş saç ekimi teknolojileri kullanılarak hastalara kolaylık sağlanmaktadır.

Saç ekimi tedavilerinde günümüzde en çok kullanılan tekniklerin başında FUE Yöntemi gelmektedir. En gelişmiş saç dökülmesi tedavilerinden olan FUE Yönteminde nakil yapılacak olan saçlar tek tek alınmaktadır. Böylece ense veya şakak bölgesinde herhangi bir kesi veya yara izi oluşmamaktadır. Kişinin saç kaybı durumuna göre işlem 5 saat civarında sürebilmektedir.

FUE Yöntemi ve diğer yöntemlerle saç ekimi işlemi profesyonel hekimlerce doğru açı ve oranda gerçekleştirildiğinde saçlarınızın eski haline kavuşması mümkün olmaktadır. Saç ekimi tedavisi işlemleri saç ekim merkezlerinde, estetik ve plastik cerrahi birimlerinde gerçekleştirilebilmektedir.

Son olarak saç ekimi tedavileri için fiyatlar kişinin saç kaybı durumu, saç ekimi işlemi seans ve süreleri ve uygulanacak tedavi yöntemine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca tedavi olunacak il, hastane ve doktor gibi etkenler de fiyatlara etki etmektedir. Bununla birlikte Antalya saç ekimi merkezlerinde 2.000 TL ile 10.000 TL arasında tedavi imkanı bulunmaktadır.