Ana Sayfa Saç Ekim Merkezi Ankara Saç Ekimi

Ankara Saç Ekimi

157
0
Ankara Saç Ekimi
Ankara Saç Ekimi

Ankara Saç Ekimi

Genetik ağırlıklı olarak çoğu erkekte görülen saç dökülmesi sonucu kel kalma sorunu bir çok erkeğin sorunu olmaktadır. Erkeklerin yüzde 85 i zamanla ve yaş aldıkça saç dökülmesine bağlı olarak yaşadığı kel olma durumundan memnun olmamakta ve çözüm seçeneklerini araştırmaktadır. Saçların döküldüğü yerlerde artık saç çıkmama durumu olduğu için saç ekimi yaptırmak kel olma durumundan yada dökülen yerlerde saç çıkmama durumundan şikayet eden erkeklerin seçtiği yöntem olmuştur. Ankara’da yaşayan ve saç dökülmesinden şikayet eden erkekler de Ankara Saç Ekimi merkezlerinde saç ekimi işlemini yaptırabilirler.

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekiminin, saç ekimi konusunda uzman bir tıp doktoru tarafından ve hijyenik hastane ortamında yapılması gerekmektedir. Saç ekiminde FUT Yöntemi – Klasik Şerit Yöntemi ve FUE Yöntemi- Ameliyatsız Saç Ekimi olmak üzere kullanılan iki yöntem vardır. Saç ekimi yaptıracak olan kişinin saç dökülmesinin durumuna, saç köklerinin yani greftlerinin durumuna göre, saç kökü alınacak bölgenin durumuna göre hangi yöntemin kullanıldığı saç ekimi yapılacağı doktor ile beraber karar verilir.

Ankara Saç Ekimi merkezlerinde saç ekimi bu iki yöntemden hastaya uygun olan yöntem seçilerek yapılmaktadır. FUT Yönteminde saç köklerinin yoğun olduğu bölgeden greftler alınıp saçsız ve kel olan bölgeye tek tek ekilir. Saçın alındığı bölge saç kökleri alındıktan sonra dikilir. Bu yöntemde saçsız alan çok geniş bir alan değilse tek seansta saç ekimi tamamlanabilmektedir.

FUE yönteminde saçlı bölgeden greftlerin alınma biçimi farklıdır. Bu yöntemde saçlı bölgeden greftler punch adı verilen aletle alınır ve saçsız bölgeye nakledilir. FUE yönteminde tek seferde alınabilecek greft sayısı FUT yöntemine göre daha azdır ve ortalama 4-5 seansta saç ekimi tamamlanır. Arka arkaya günlerde yapılan seanslarda FUE yöntemi ile saç ekimi tamamlanır.

Saç Ekiminin Yararları

Saç ekimi kel olma durumunun fiziksel olarak verdiği görüntü bozukluğu erkekleri rahatsız vermekte ve bu durumu düzeltmek için saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekimi yaptıran kişiler öncelikle aynaya baktıklarında saçlarının dökülmesinin sonucu kel kaldığını görmeyeceği için psikolojik olarak rahatlayacak, kendini sevecek ve mutlu olacaktır. Saç dökülme sorunu ile karşı karşıya kalan Ankara’daki erkekler de Ankara Saç Ekimi merkezlerinde saç ekimi yaptırıp, mutlu olabilirler.