Ana Sayfa Saç Ekim Merkezi Acıbadem Saç Ekimi

Acıbadem Saç Ekimi

380
0
Acıbadem Saç Ekimi
Acıbadem Saç Ekimi

Acıbadem Saç Ekimi

Saç dökülme ve saçların seyrekleşmesi sorunu genelde erkeklerin sık karşılaştıkları bir sorundur. Saçları dökülen ve kel olma riski ile karşı karşıya kalan erkekler için bu sorunu çözümü saç ekimidir. Saçların yoğun olduğu bölgeden saç köklerinin alınıp saçların döküldüğü bölgeye nakil yapılması ile olan saç ekimi bir çok erkeğin kel kalma sorununa çözüm olmuştur. İstanbul’da Anadolu yakasında yaşayan ve saç ektirmek isteyen kişiler Acıbadem Saç Ekimi merkezlerinden bilgi alabilirler. Kendine özen gösteren, bakımlı ve kendisini seven erkekler saç ekimi ile saç dökülme sorununu kendilerine dert etmekten kurtulmuştur.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç ekimi dökülmenin olmadığı ve saç köklerinin sağlam olduğu yerlerden saç köklerinin alınıp saçsız olan bölgeye naklidir. Saç ekimi sırasında saçlı bölgeden alınan saç köklerine greft adı verilir. İlk olarak greftlerin yani saç köklerinin hangi bölgeden alınacağına karar verilir.

Göğüs bölgesi, bacak bölgesi ve başın ense kısmı ve kulak arkası bölümü DHT (dihidro testesteron) hormonuna karşı duyarsız olması sebebiyle saç dökülmesinin en az ya da hiç olmadığı yerlerdir. Bu bölgelerden en çok tercih edilen ense kısmından saç ekimine en uygun greftler alınıp saçların döküldüğü ve kel olan bölgeye aktarılır.

Ense ve kulak arkası bölgesi dışındaki bölgelerden alınan saç kökleri ile saç ekimi pek verimli olmamaktadır. Kadıköy ve Acıbadem bölgesinde yaşayan ve saç ektirmek isteyen kişiler fazla uzağa gitmeden Acıbadem Saç Ekimi merkezlerinde saç ekimini yaptırabilirler.

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi yaptıracak kişinin bu işlemi uzman bir doktora yaptırması gerekmektedir.Saç ekimi operasyonu mutlaka hastane ve poliklinik tarzı bir sağlık kuruluşunda, hijyen koşulları sağlanarak yapılmalıdır. Operasyon saç ekimi konusunda uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir.

Saç ekiminin yapılacağı sağlık merkezinin Sağlık Bakanlığından izin belgesi olduğuna dikkat edilmelidir. Orantısız ve acemice alınan saç kökleri saçsız bölgeye nakil olduğu takdirde saçsız bölgede saç çıkmaması bir yana saçın alındığı saçlı bölgede de artık saç çıkmamasına sebep olur. Acıbadem Saç Ekimi merkezi konusunda uzman saç ekim doktorları ile kel olmak istemeyen bir çok erkeğin hayatında farklılık yaratmıştır.