Ana Sayfa Saç Ekimi Fiyatları 3000 Adet Saç Ekimi Ne Kadar?

3000 Adet Saç Ekimi Ne Kadar?

85
0
3000 Adet Saç Ekimi Ne Kadar ?

Kelleşme çağımızın rahatsızlığı olarak biliniyor. Günlük hayatta kullandığımız ürünler bile saçımızı zamanla dökebiliyor ve kelleşme yapıyor. Ancak saç ekimi kelliğe kesin çözüm. Ancak çoğu kişi fiyatını ve nasıl yapıldığını bilmediği için yaptırmak istemiyor. Saç ekimi yaparken bir çok unsur fiyatı etkiler.

Fiyatı Etkileyen Unsurlar

Her işte olduğu gibi saç ekiminde de fiyat etkilenir. Ancak bunu etkileyen unsurlar vardır.

Bu unsurlardan bazıları ise şöyledir;

  • Saç ekimi işleminde fiyatı en çok etkileyen unsur kaç tane greft kullanılacağıdır. 1500 tane greft ekimi ile 3000 tane greft ekimi aynı şey değildir.
  • Kafasındaki deri alanı büyük olan kişiler ile kafasındaki deri alanı dar olan kişi aynı fiyata tabii tutulmaz. Çünkü alan büyük olursa ekilecek saç daha fazladır.
  • Bir diğer faktör saç ekim işlemi yapılırken hangi yöntemin kullanılacağıdır.

Bu unsurlar göz önüne alınarak kişilerde saç ekimi için fiyat belirlenir. Saç ekimi yapılacak yerin çok iyi seçilmesi gerekiyor. Çünkü her insan işini iyi yapamıyor.

Greft Nedir?

Saç ektirmeyi düşünen ve bu konuda araştırma yapan her insanın greft terimini duyması çok normaldir. Greft saç ekiminde kişinin kıl çıkan herhangi bir bölgesinden alınarak saçsız bölgeye ekilen doğu parçasıdır. Greftin içinde hem saç kökü hem de bir parça doku vardır.

Greft Sayısı mı, Saç Kılı Sayısı mı?

İnsanlarda kıl kökleri ile saç kökleri arasında fark vardır. Kıl köklerinde 1 folikülden 1 kıl çıkar, ancak saç köklerinde 1 folekülden birden fazla saç çıkar. Yani saç ekiminde bu foliküller tek tek ekilirse işlem başarısız olur, bu yüzden foliküler ünite olarak ekilir. Foliküler ünite grfet terimi ile aynı anlama gelmektedir.

Fiyatlar Neden Değişiklik Gösterir?

Fiyatların çok sık değişiklik göstermesinin nedeni bazı kişilerin saç ekim işini merdiven altı yapıyor olmasıdır. Bu kişiler doktor değildir ve ucuza işlem yaparlar. Bu yüzden bütçesi olmayan kişiler onlara gider ve onlarda dolandırırlar. Bu işlem sadece hastanelerde dermatoloji ya da estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılmalıdır.